Dlouholetá členka správní rady Kateřina Ronovská byla jmenována místopředsedkyní Ústavního soudu

kateřina_ronovská_podpis

Kateřina Ronovská je přední českou expertkou na nadační právo v České republice a její zapojení do práce Via Clarita bylo nejen pro nás vždy nedocenitelným přínosem. Její zkušenosti, znalosti a obrovský přehled jsme využívali během konzultací vizí a plánů českých filantropek a filantropů. Kateřina významným způsobem dlouhodobě přispívá k rozvoji českého filantropického ekosystému.

Spoluzakladatel a předseda správní rady Via Clarita Jiří Bárta shrnul působení Kateřiny Ronovské v krátkém textu:

Katka Ronovská  je spojena s Via Clarita od jejího vzniku v roce 2016. Katka přijala členství hned v první správní radě Via Clarita a její hluboké porozumění nadačnímu světu a fundačním strukturám v Česku i zahraničí bylo vždy zásadním zdrojem, z něhož jsme ve Via Clarita vycházeli jak při koncipování filantropického poradenství, tak při filantropické osvětě.

Katka je nejen vynikající expertka, ale také skvělý člověk s báječnou energií, vášní pro práci a smyslem pro humor. Přejeme Katce, aby ji práce soudkyně Ústavního soudu a zároveň místopředsedkyně Ústavního soudu naplňovala. Držíme Ti, Katko, palce a děkujeme za vše, čím jsi přispěla k rozvoji Via Clarita, štědrosti a filantropie!  

K jeho poděkování se připojujeme a přidáváme také text, který prezident Petr Pavel zveřejnil na oficiální Facebookové stránce:

Nová místopředsedkyně Ústavního soudu Kateřina Ronovská přináší na ÚS bezprostřednost, energii, ale i mezinárodní rozhled a zkušenosti s fungováním právních systémů jiných zemí. Její dlouholetá práce pro občanskou společnost a neziskový sektor ukazuje, že je ochotná dělat víc, než je standardně dáno její profesí. Zkušenost v této oblasti není v právnické komunitě příliš častá, ale přitom může být pro Ústavní soud velmi cenná.

Foto: Oficiální profil prezidenta České republiky Petra Pavla

Další příspěvky

Foto: Facebook iniciativy Impact Academy
28. 2. 2024

Plánování a sledování dopadu není jen otázkou velkých dárců, ale také začínajících filantropů

Obrázek byl vytvořen pomocí generativní AI - ChatGPT
15. 2. 2024

Buďte efektivnější a dosahujte většího dopadu díky spolupráci s dalšími dárci. Poradíme vám, jak na to

Radana Brábníková během setkání Cesty filantropie v Ostravě. Foto: Tanasis Andoniadis / Darina Kubiková
11. 1. 2024

Chci být tou, která rozhoduje, co podpoří. Proto jsem si vybrala byznys, říká filantropka Radana Brábníková

Filantropický newsletter:

E-mail *
Jméno *
Příjmení *
Organizace/firma
Souhlas se zpracováním uvedených údajů a s využitím mého elektronického kontaktu poskytuji dobrovolně a na dobu neurčitou. Svůj souhlas mohu kdykoliv odvolat odhlášením se z odběru e-mailů.