Jak jsme pomohli nastavit fungování a směřování nadačního fondu pečujícího o tradice a kulturní dědictví na jižní Moravě

Foto7_4913-scaled-960x640

Výchozí situace

Manželé Vintrlíkovi a tým Nadačního fondu Moravská krása se na Via Clarita obrátili po založení fondu. Vznik nové organizace byl totiž spojený s potřebou nastavení strategických priorit, systému fungování a procesů uvnitř organizace.

Jak jsme postupovali


Spolupráce se zakladateli a týmem Nadačního fondu Moravská krása zahrnovala:

  • Sérii workshopů a setkání zaměřených na nastavení priorit nové organizace a upřesnění vize nadačního fondu
  • Konzultace k přípravě ročního plánu aktivit a fundraisingové strategie
  • Nastavení rolí a zodpovědností lidí v týmu
  • Mentoring klíčových členů týmu
  • Výběr vhodných nástrojů pro správu nadačního fondu a další rozvíjení filantropických aktivit

Výsledky spolupráce

Via Clarita nám velmi přátelsky a chápavě ukázala směr, kterým se jako nadační fond můžeme vydat. Dagmar a Michaela nám ukázaly nástroje, které můžeme využívat, dodaly nám odvahu, sebejistotu a sdílely s námi příklady dobré praxe. Díky Via Clarita jsme si našli svoji vlastní cestu, ale přitom cítili pevnou půdu pod nohama,“ popsala výsledky spolupráce Michaela Gajdová, manažerka Nadačního fondu Moravská krása.

Během prvních let fungování se Moravské kráse povedlo spustit několik různých projektů, krátkodobých i dlouhodobých. Fondu se povedlo zrenovovat vnitřní prostory Havlíčkovy vily, ve které uspořádal čtyři umělecké a folklorní výstavy a jen v roce 2023 má v plánu realizovat další tři. Pro širokou veřejnost pravidelně pořádá dílny, kurzy a workshopy zaměřené na tradiční i moderní řemesla.

I přes velkou vzdálenost a časový posun se daří oběma zakladatelům a především Monice Vintrlíkové zapojovat do aktivit Moravské krásy a podílet se na jejím chodu.

Zakladatelé společně s týmem nadačního fondu se snaží dále rozvíjet také své vnitřní kapacity a velký potenciál vidí ve fundraisingu. Přestože to není v regionu Břeclavska jednoduché, podařilo se jim získat dárce, kteří je podporují buď finančně, nebo tím, že se pravidelně účastní akcí a aktivit Nadačního fondu Moravská krása.

K tématu dále doporučujeme

Monika Vintrlíková byla jednou z vystupujících na Cestách filantropie v Ostravě, kde mimo jiné mluvila o tom, proč se rozhodla pro založení nadačního fondu.

Rozhovor k výročí dvou let od založení Nadačního fondu Moravská krása.

Zdroj použitých fotografií: Archiv Nadačního fondu Moravská krása

Plánujete založení nebo revizi dobročinné organizace?

Další úspěšně realizované projekty

Tereza Robinson

Jak jsme pomohli Tereze Robinson s výběrem vhodné formy veřejně prospěšné organizace

Zdeněk Rossmann

Jak jsme pomohli filantropovi z Turnovska se strategií darování a výběrem vhodných projektů k podpoře

Grafika_ua

Jak jsme realizovali průzkum zaměřený na filantropickou pomoc během integrace ukrajinských uprchlíků v ČR

Filantropický newsletter:

E-mail *
Jméno *
Příjmení *
Organizace/firma
Souhlas se zpracováním uvedených údajů a s využitím mého elektronického kontaktu poskytuji dobrovolně a na dobu neurčitou. Svůj souhlas mohu kdykoliv odvolat odhlášením se z odběru e-mailů.