Publikace Via Clarita

Výroční zprávy Via Clarita:

Výroční zpráva za rok 2021
Výroční zpráva za rok 2020
Výroční zpráva za rok 2019

Připravujeme a vydáváme pro vás také inspirativní texty a publikace ze světa filantropie:

Speciál Umění darovat - Filantropie a spolupráce

Krize posledních let ukázaly, že bez spolupráce různorodých lidí a organizací řešení společenských problémů najít nelze. Proto jsme se společně s Nadací Via rozhodli tomuto tématu věnovat další speciální číslo Umění darovat. V aktuálním čísle se díky tomu dočtete, jak spolupráce filantropů, neziskových organizací a veřejné správy může posunout svět k lepšímu.

 

Mockrát děkujeme hlavnímu partnerovi tohoto vydání Nadaci RSJ. Za podporu děkujeme také Nadaci České spořitelny, Nadačnímu fondu Simony Kijonkové, Nadaci J&T, Nadaci O a Nadaci Benetheo. Za spolupráci na tvorbě tohoto čísla děkujeme Simoně Bagarové.

 

Reportáž z uvedení speciálu si můžete přečíst na našem blogu.

 

 

 

Pro zobrazení nebo stažení pdf verze klikněte na obrázek, nebo na tento odkaz.

Speciál Umění darovat - Duševní zdraví a filantropie

Speciál Umění darovat jsme se tentokrát rozhodli věnovat duševnímu zdraví. Tématu, kterému je v posledních letech věnováno mnohem více pozornosti než v minulosti, jak ze strany veřejnosti, médií, tak i filantropů. Věříme, že v textech najdete mnoho důležitých podnětů, které vám pomohou s orientací v této důležité oblasti. A také inspiraci pro podporu zlepšení péče o duševní zdraví u nás.

 

Toto číslo vznikalo mimo jiné v prvních týdnech a měsících války na Ukrajině. I tomuto tématu jsme proto věnovali pozornost. Tematické texty se věnují uprchlíkům hledajícím bezpečí v České republice nebo etické rovině darování prostředků na nákup zbraní.

 

Speciál Umění darovat pro rok 2022 jsme vydali společně s Nadací Via. Mockrát děkujeme Nadaci RSJ, Nadaci 3WFoundation, Nadačnímu fondu Kladné nuly, společnosti MITON a Nadaci Moudrá cesta za podporu.

 

 

 

 

Pro zobrazení nebo stažení pdf verze klikněte na obrázek, nebo na tento odkaz.

Váš filantropický itinerář

Česko-slovenskou adaptaci příručky, kterou původně vytvořili Rockefeller Philanthropy Advisors, připravila Via Clarita a Nadácia Pontis. Níže ji nabízíme volně ke stažení.

 

Slouží jako vstupní průvodce do světa promyšlené a efektivní filantropie. Podle něj se dárci mohou velmi dobře zorientovat, bez ohledu na to, jestli jde o jednotlivce, páry, rodiny nebo skupiny lidí.

 

Příručka Váš filantropický itinerář nabízí mimo jiné přehled otázek, nad kterými se filantropové často zamýšlejí v okamžiku, kdy vytvářejí svou dárcovskou strategii. Aby jejich první kroky na tomto poli byli ještě o něco snazší, doplnili jsme brožuru o dobré příklady z Česka a Slovenska, které mohou posloužit jako inspirace a vodítko.

 

 

Pro zobrazení nebo stažení pdf verze klikněte na obrázek, nebo na tento odkaz.

Speciál Umění darovat

Speciál Umění darovat, který jsme vydali společně s Nadací Via. Shrnuje události roku 2020 ve světě a společnosti pohledem filantropie. Část textů se věnuje pandemii onemocnění Covid-19. Obsah jsme ale připravovali tak, aby měl obecnou platnost i s větším časovým odstupem. Články, komentáře nebo rozhovory jsou díky tomu stále podnětné a v mnoha ohledech inspirativní.

 

Přejeme vám obohacující čtení a děkujeme partnerům Speciálu: EMUN Partners Family Office, US Embassy, Nadačnímu fondu rodiny Orlických a Václavu Dejčmarovi. 

 

 

Pro zobrazení nebo stažení pdf verze klikněte na obrázek, nebo na tento odkaz.

Filantropie v časech krize

Český překlad filantropické příručky od Rockefeller Philantrophy Advisors, která je v současné době velmi aktuální. Nabízí různé pohledy, které je vhodné zvážit při přehodnocování filantropických projektů v nových a nejistých podmínkách.

 

Současná bezprecedentní krize, která dopadá na jednotlivé lidi, organizace i firmy napříč společností, zároveň přináší obrovský vzestup nezištné podpory a filantropie v nejširším slova smyslu.

 

 

Pro zobrazení nebo stažení pdf verze klikněte na obrázek, nebo na tento odkaz.